Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

„7, čili KreBul“ – prezentace na Jihočeském krajském úřadě

Prachatice, 3. února 2014 – Obecně prospěšná společnost KreBul zahájila prezentaci své činnosti a činnosti partnerů (CPDM, o.p.s., ICM Tábor a AICM ČR) v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Výstava je doplněna obrazy Helgy Hoškové – Maluj, co vidíš! Partnerem výstavy je Jihočeský kraj.

Výstava „7, čili KreBul“ mapuje sedm let fungování neziskové organizace, která začala své aktivity v oblasti vzdělávání, a to v roce 2007 ve Volarech. Prvním projektem a aktivitou byla publikace Jaroslavy Krejsové s názvem „Přes Volary přešla smrt – pochod smrti očima pamětníků“. Od té doby, se tehdy občanské sdružení, rozrostlo a vytváří řadu zajímavých aktivit.

Informační centrum pro mládež, občanská poradna, dobrovolnické centrum, počítačové kurzy, akademie 3. věku, kurzy trénování paměti, volnočasové aktivity... To je jen stručný výčet. A právě první jmenované – informační centrum pro mládež, se stalo nositelem myšlenky, prezentovat se v prostorách krajského úřadu. Jako většina neziskových organizací i ta naše spolupracuje s jinými, proto se na výstavě prezentují i tři další organizace - jde o Centrum pro pomoc a dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov, Informační centrum pro mládež Tábor a Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v ČR.

Jednou z aktivit organizace je také multikulturní výchova. Na praktických příkladech se snažíme poukázat na to, co byl holocaust. Mezi ně patří i výstava malířky Helgy Hoškové – Weissové, která nese název „Maluj, co vidíš!“. Paní Helga strávila v terezínském ghettu bez dvou měsíců celé tři roky. Ve volných chvílích pokračovala v psaní svého deníku i kreslení. Krátce po příjezdu poslala tatínkovi do Sudetských kasáren svoji první terezínskou kresbu s motivem dětí stavějících sněhuláka. Otec jí tehdy odpověděl stručným vzkazem: „Maluj, co vidíš!“ Tak začala kreslit život v terezínském ghettu. Postupně vytvořila soubor více než sta kreseb, které zachycují podmínky každodenního života dětí i některé významné události ghetta z pohledu dvanácti- až čtrnáctiletého dítěte.

Všímala si často zdánlivě nedůležitých detailů, které oživují její kresby vlastním příběhem. Vytvořila tak unikátní a neobyčejně působivý soubor dokumentů, který se svojí sdělností a autenticitou odlišuje od výtvarných projevů ostatních dětí i starších terezínských malířů.

Výstava je k vidění do konce února, v pondělí a středu od 8:00 do 17:00, úterý a čtvrtek od 8:00 do 16:00 a v pátek od 8:00 do 14:00 hodin. Všichni jste srdečně zváni do Krajského úřadu Jihočeského kraje U Zimního stadionu.

ICM Prachatice, 1.7. 2014, autor: J.G. Kučera

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2022 WebCreative.info
All rights reserved.