Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Týden trénování paměti se letos vydařil

Ukázka trénování paměti se sekala s velkým zájmem. Proškoleno bylo přes 80 osob.  
 
Certifikovaný lektor Kurzů trénování paměti Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS. oslovil cílovou skupinu osob se zdravotním postižením a seniorů k účasti. Členové svazu tělesně postižených a senioři domova seniorů se stali aktivními účastníky. Ukázka trénování paměti v Radničním sále i malé tělocvičně Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích se sekala s velkým zájmem. Proškoleno bylo přes 80 osob.

Již ve čtvrtek při akci Svazu tělesně postižených v Radničním sále v Prachaticích Zdeněk Krejsa probral základy trénování paměti, naznačil možnosti a úskalí, nabídl konkrétní ukázky, vyzval k aktivitám, nejen v rámci týdne trénování paměti. Hovořil zhruba k padesátce účastníků.

Stejně tak v pátek, a to již 3 rokem, nabízí v rámci Cvičení šitého na míru s dobrovolníky v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích povídání o mozku, trénování mozku - paměti, dvě hodiny, kterého se zúčastnilo kolem třicítky návštěvníků. Zde zdůraznil (jde o vyšší věkovou skupinu účastníků), že je zdravá každá aktivita.  Samotní účastníci sdělovali, že rádi čtou, luští křížovky, sledují pořady soutěžní v televizi, škrtají osmistěrky, sudoku, hrají pexeso, nebo třeba jen si opakovat města, jména, dny, svátky. Jsou různé techniky, ale lektor přišel s ukázkou zvukového pexesa, které pobavilo nás všechny. … Zdůraznil, že stejně tak jako je důležité cvičení fyzické, tak je důležité cvičit, aktivizovat mozek.

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlásila od pondělí 12. 3. 2018 do neděle 18. 3. 2018 NÁRODNÍ TÝDEN TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI v rámci celosvětové akce "Týden uvědomění si mozku" (Brain AwarenessWeek), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Allianceforthe Brain (www.dana.org).

Hanka RH+ (Rabenhauptová)

foto Karel Rabenhaupt

19.03.2018

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2018 WebCreative.info
All rights reserved.