Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Studentky SPgŠ v KreBulu

Prachatice - V KreBul, o. p. s. se mluvilo nejen o dobrovolnictví! Setkání studentek ze Střední pedagogické školy Prachatice s neziskovou organizací KreBul, o. p. s. se sukutečnilo v úterý ráno v rámci odborných praxí.

V rámci výuky studentů SPgŠ Prachatice proběhlo setkání v KreBul, o. p. s., kdy byla představena nezisková organizace, její projektová pracoviště a většina činnosti. Hovořilo se o pěti projektových pracovištích, volnočasových aktivitách, vzdělávání dětí, dospělých i seniorů, mezigenerační zahradě a samozřejmě plánech do budoucna: Komu?nitním centru Prachatice. Důležitým tématem pak bylo dobrovolnictví a evropská dobrovolná služba, které představil vedoucí informačního centra pro mládež.

Dobrovolnictví je nedílnou součástí neziskového sektoru a mnoha činností nejen v rámci vzdělávání a edukace. Dobrovolníci často zajišťují chod organizací a volnočasových aktivit. O evropské dobrovolné službě z praktického hlediska a činnostech se studentky dozvěděly z příkladů náplně činností Hâle a Seyita, kteří zde na EDS byli půl roku.

Na závěr studentky shlédly výstavy "Děvčata z pokoje 28" a "Neztratit víru v člověka", které zapůjčilo Židovské muzeum Praha a realizovány jsou pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.



Za KreBul Jiří Gabriel Kučera
Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/studentky-pedagogicke-skoly-se-setkaly-s-dobrovolniky-v-krebul-20170619.html


Zdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/studentky-pedagogicke-skoly-se-setkaly-s-dobrovolniky-v-krebul-20170619.html

19.06.2018

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2019 WebCreative.info
All rights reserved.