Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Dobrovolnictví je příležitost


Solidarita a vzájemná pomoc tvoří základ lidské společnosti, protože si lidé pomáhají od nepaměti. Každý z nás tedy někdy byl dobrovolníkem. Existuje mnoho podob dobrovolnictví a souběžně s ním i mnoho definic, co to vlastně je.

Smyslem Dobrovolnického centra (DC) Prachatice je profesionální spolupráce mezi přijímajícími organizacemi a vysílající organizací a zajištění systému nabídky a poptávky po dobrovolnické službě na Prachaticku: Tedy vyhledává, vysílá, zprostředkovává činnost a pracuje s dobrovolníky pro jiné organizace, než je ona sama.

DC Prachatice v současné době má přes 60 dobrovolníků, kteří mají smlouvu o spolupráci a pak několik, kteří nechtějí být někde vedeni formálně, ale rádi vypomůžou na jednorázových akcích.

Existuje mnoho lidí, kteří něco umí, naučili se v práci, na různých školeních či ve svém volném čase se věnují nějakému koníčku a mohou tedy věnovat svůj čas a um jiným. Osoba/dobrovolník má nadšení, chuť a může směle zrealizovat představu, jak jiným pomoci. Ale co když je v práci a pak mu nezbývá moc času? Existuje forma dobrovolnictví, kdy člověk může z práce pomoci i jinde. Jmenuje se to FIREMNÍ DOBROVOLNICTVÍ či DOBROVOLNICTVÍ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ, kdy dobrovolnictví vychází z úmyslu firmy/úřadu poskytnout svým zaměstnancům čas a motivaci k dobrovolnické činnosti pro jiné.

Potřebujete tedy dobrovolníka „profesionála“, který vám může odborně pomoci, či vypomoci od „laika“ na jednorázové akci? Kontaktujte nás a pokusíme se propojit vaší organizaci právě s poptávaným dobrovolníkem a zajistit člověka na konkrétní činnost, která nenahrazuje práci profesionála, ale velmi pomůže a přinese užitek.

Dobrovolnické centrum Prachatice má otevřeno pondělí až pátek od 10:00 do 17:00 hodin s možností individuálních konzultací na adreseZlatá stezka 145, Prachatice,
mobil: 723 123 093, 723 826 073, e-mail: dobrovolnici@krebul.cz.

Za KreBul, o. p. s.

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS. – koordinátor dobrovolnictví

02.08.2018

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2018 WebCreative.info
All rights reserved.