Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Přednáška pro studenty

Začátkem listopadu proběhla přednáška pro studenty a studentky z Domova mládeže při VOŠs a SPgŠ Prachatice na Zlaté stezce 139. Úvodního slova se ujala paní vychovatelka Vandlíčková a předala slovo pracovníkovi Informačního centra pro mládež Prachatice (ICM). Ten se rozhovořil na téma poruchy příjmu potravy.

Toto závažné psychické onemocnění se nemusí týkat pouze studentů, ale ti byli zvláště připravováni na to, že je možné, že jednou se setkají i v roli učitelů s žáky/žákyněmi s tímto onemocněním. Proto přednáška byla zaměřena na prevenci, jak poznat u dotyčného, že může tímto trpět, co dělat či naopak co nedělat, jaká jsou schémata příčiny vzniku či varovné signály atd. Studentky poté měly možnost položit doplňující otázky.

S lektorem byla i dobrovolnice Ada, která je v KreBul, o. p. s. na Evropské dobrovolné službě. Navázala tak prvotní kontakt se studentkami - svými vrstevnicemi.

V místě Domova mládeže je nyní i instalován INFO BOD, který mapuje desetileté výročí ICM tím, že předává informace nejen v kanceláři ICM.

 

Za KreBul, o. p. s.

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

 

(pozn.: ilustrační fotografie)

05.11.2019

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2020 WebCreative.info
All rights reserved.