Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Um seniorů hostí černobílé fotografie

Prachatice – v rámci cyklu Um seniorů se v prachatickém SeniorPointu, pod KreBul, o.p.s. představuje amatérský fotograf Mojmír Strouhal. Výstavu dostal ke svým devadesátinám.

 SeniorPoint Prachatice, realizovaný KreBul, o.p.s. připravuje každý měsíc zajímavé výstavy, jejichž cílem je přiblížit um seniorů. Prostor tak dostávají jednotlivci, kteří něčím vynikají. Ať už jde o vlastní tvorbu, výrobu, sbírání určitých věcí, jde vždy o velmi zajímavé výstavy, setkání, povídání.

 V měsíci listopadu zdi výstavních prostor obohatily černobílé fotografie Mojmíra Strouhala z Brna. Ten se fotografii věnuje jako amatér už dlouhé roky a výstava, která je retrospektivou jeho díla, je pomyslným dárkem k jeho devadesátinám. „K focení jsem se dostal v době, kdy jsem měl úraz a moc jsem toho nemohl dělat. A tak jsem si začal fotit a z koníčka se postupně stal kůň“, vzpomněl na začátky sám autor. Ve své sbírce má celou řadu fotografií, fotografických cyklů. Jeden z nich je právě v KreBulu k vidění. „Jde o cyklus Krajina snů, který je inspirován básní E. A. Poea. To jsme si tenkrát s kamarády řekli, že si každý vezmeme jednu část a tu zkusíme zachytit fotografií. A tak se pak stalo ještě mnohokrát, těch cyklů vzniklo nepočítaně,“ přiblížil Mojmír Strouhal.

 Na výstavě můžete vidět již zmíněný cyklus Krajina snů a dále výběr fotografií krajiny a budov. „Pro mě je černobílá fotografie nade vše. Tam vidíte a vnímáte detaily, vynikne celá řada věcí, které vám na barevné sebere právě barva, protože vás rozptýlí,“ vyjádřil autor zálibu k černobílé fotografii.

 Výstavu můžete navštívit po celý měsíc listopad v pracovní době KreBul, o.p.s. Zapojit se můžete také do soutěže o autorský kalendář pana Strouhala. Stačí odpověď správně na jednu ze soutěžních otázek: Kolik památek UNESCO je zachyceno na výstavě? Kdo je autorem předlohy k cyklu Krajina snů? Co je to propisot. Odpovědi můžete zanechat přímo na výstavě, na jejím konci pak budou vylosováni tři výherci.

 Mojmír Strouhal si při své krátké návštěvě stihl prohlídnout alespoň část města Prachatice a odjížděl se slovy: „Do Prachatic se musím ještě vrátit, a to alespoň na týden. Tady je tolika krásných míst, budov, objektů k zachycení, že by to byla až škoda“ rozloučil sem s námi autor.

 Aktivity pro seniory jsou podpořeny z prostředků Ministerstva kultury, Jihočeského kraje a města Prachatice. Děkujeme!

Zdeněk Krejsa


06.11.2019

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2020 WebCreative.info
All rights reserved.