Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Počítáme s vámi

Přípravy speciálních a integrovaných volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením se ujali nejen lektoři, dobrovolníci, ale i samotní uživatelé projektu Počítáme s vámi 2019, který probíhá po celý rok 2019. K vyvrcholení aktivit byla připravena řada aktivit v prostorách KreBul, o. p. s., kdy si účastníci v rámci Mezinárodního dne zdravotně postižených, který se týká lidí s postižením fyzickým, smyslovým, duševním či mentálním zkusili, jaké to je žít s postižením a plnit nejrůznější úkoly.

Ve všech zemích se postižení lidé potýkají s nejrůznějšími překážkami a předsudky. Cílem Mezinárodního dne zdravotně postižených je zařadit handicapované lidi do společnosti, do běžného života, poskytnout jim možnost vzdělání i pracovního uplatnění. Účastníci si vyzkoušeli, že i nejrůznější omezení se dají zvládnout, když jsou připraveny drobné pomůcky, popřípadě osoby, které pomůžou překonat bariéru. Po splnění získali účastníci nejen drobné odměny, ale především cenné rady pro jejich další rozvoj.

Pro tento den byla připravena i interaktivní výstava „Všemi smysly“, kdy si účastníci prošli různá stanoviště. Vyzkoušeli si různé druhy pexes (sluchová, hmatová), zjišťovali, co vidí v optických klamech, zahráli si na terapeutické nástroje, ochutnali různé „chuťovky“, zjistili, jak je citlivý jejich nos na vůně atd. Samozřejmě si pak mohli i vyrobit hezkou dekoraci-hračku. Aktivity projektu tímto neskončily, pokračovat budou i v následujících dnech.

Projekt Počítáme s vámi 2019 a jeho aktivity byl finančně podpořen Jihočeským krajem, v rámci dotačního řízení Podpora práce s dětmi a mládeží.

Za KreBul, o. p. s.

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

06.12.2019

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2020 WebCreative.info
All rights reserved.