Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Senioři v obrazech

V rámci projektu Počítáme s Vámi společnosti KreBul, podpořeného Ministerstvem kultury ČR, vzniklo dílko „Senioři v obraze“. Obraz vznikal postupně (při dodržení všech opatření v daném čase) se seniory. Měl několik částí - přípravnou, diskuzní, vlastní a výstavní. Obrazy můžete vidět ve venkovních vitrínách letního kina v Prachaticích.

Pod rukama seniorů a osob se zdravotním postižením, vznikalo dílko společného obrazu (šestidílné), zachycující pohled na seniory a postižené s jejich překážkami a výzvami a vizemi do budoucna.

Přípravná fáze a fáze diskuzní měla formát: sběr časopisů, vystřihování postav, věcí, hesel, písmen a poté povídání, co by mělo být tou červenou nití v obraze, která seniory a osoby se zdravotním postižením povede od překážek k jejich překonávání, informacím.

A tak na kolážích (po jednotlivých nákresech) se objevilo: únava nemá šanci, kaleidoskop, právní poradna, pěkné pozdravení, zdraví na ústupu, veselý svět, svátky, recepty, čilý dědeček, když se plní sny, za méně peněz více muziky, jaký je můj koníček, uvolněte se prosím, pojďte si hrát, hurá jaro, smyslná a něžná, domácí luxus, zlaté časy … na projektu pracovala Monika Maroušková z diakonie a Hanka RH+ .

Zkuste si také udělat svoji koláž překážek a snů … sdělená radost, dvojnásobná radost!

Výstava koláží „Co si senioři přejí, co prožívají“ je k vidění ve vitrínách letního kina v Prachaticích po celý měsíc prosinec a leden.

Tak hodně radosti vám všem.

Hanka RH+ Rabenhauptová

29.12.2020

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2021 WebCreative.info
All rights reserved.