Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

První místo pro KreBul, o.p.s. - Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+

Vítězi druhého ročníku soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ se v Jihočeském kraji staly Technické služby Tábor, Nemocnice Strakonice a KreBul Prachatice. Každý z těchto zaměstnavatelů, kteří byli dnes vyhlášeni na slavnostním online přenosu, uspěl ve své kategorii soutěže, pro všechny vítěze byly připraveny ceny v celkové hodnotě více jak 60 tisíc korun.

„Téma zaměstnávání osob starších 55+ je pro nás důležité, protože jde o lidi, kteří mají mnoho životních zkušeností a často se stává, že na trhu práce nemohou najít uplatnění. Chceme proto využít to, co znají, a vytvářet jim podmínky proto, aby u nás pracovali,“ uvedl důvody pro přihlášení do soutěže Michal Polanecký, ředitel Technických služeb Tábor s.r.o., firmy, která se stala výhercem kategorie střední společnost soutěže Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+.

Právě počiny přihlášených firem a organizací v oblasti zaměstnávání osob ve věku 55 a více let posoudila na začátku května odborná porota a vybrala v každé kategorii jednoho vítěze. Výherci byli dnes představeni na slavnostním online finále, které proběhlo na konci května. „Cílem soutěže je nejen ocenit firmy, jež příkladně zaměstnávají osoby 55+, ale také inspirovat ostatní společnosti, předat jim zkušenosti a načerpat inspiraci v péči o své zaměstnance,“ uvádí Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., která je jedním z organizátorů soutěže.

Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice, a.s. zdůrazňuje nezbytnost zkušeností pracovníků starších 55 let: „Ve zdravotnictví je třeba využívat zkušené a fundované spolupracovníky ve všech profesích. V našem oboru funguje, že zkušenější kolega se stává mentorem pro mladší pracovníky, kteří nastupují, ať jsou to lékaři, zdravotní sestry, laboranti či fyzioterapeuti. Předávání zkušeností je ve zdravotnictví nezbytné.“ Nemocnice Strakonice, a.s. se stala vítězem soutěže v kategorii velká společnost.

Třetím výhercem, tentokrát v kategorii malá společnost, se stala obecně prospěšná společnost KreBul z Prachatic: „V naší organizaci KreBul o.p.s. se snažíme o to, abychom generace propojovali přirozeně, a to jak v rámci našich služeb, tak i po personální stránce. Je pro mě jako ředitele důležité, že z této spolupráce mohu čerpat nejen energii, ale i informace a zkušenosti, které právě osoby starší 55 let mají. Naopak my zase můžeme předat starším spolupracovníkům znalosti k práci s moderními technologiemi,“ zmiňuje důvody, proč se zabývat zaměstnáváním osob starších 55 let Zdeněk Krejsa, ředitel a jeden ze zakladatelů společnosti KreBul o.p.s. Ta se právě díky svému přístupu stala vítězem ve své kategorii.

Celou soutěž v Jihočeském kraji zastřešuje Jihočeský pakt zaměstnanosti. Organizátoři, kterými jsou Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů a Ministerstvo práce a sociálních věcí, uspořádali slavnostní finále ve čtvrtek 27. května online. Do projektu se zapojila i řada partnerů, kteří vložili do soutěže zajímavé ceny nebo ji podpořili šířením informací a povědomím o problematice zaměstnávání osob starších 55 let. Koho zajímají o informace o soutěži, ale i příklady dobré praxe či záznam z dnešního online přenosu, může navštívit stránky Jihočeského paktu zaměstnanosti www.jcpakt.cz. Již brzy zde budou informace o dalším plánovaném ročníku soutěže Společnost přátelská zaměstnávání 55+.

Ocenění bylo vyhlášeno pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a prostřednictvím předchozí hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Soutěž je podpořena také projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, který realizuje Ministerstvo práce a sociální věcí.

Zdroj: Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.

28.05.2021

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2021 WebCreative.info
All rights reserved.