Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Setkání členů AICM

V Českém Krumlově, v Informačním centru pro mládež, se setkala členská základna AICM. Asociace pro podporu rozvoje Informačních center pro mládež v České republice je neziskovou organizací, která byla registrována Ministerstvem vnitra České republiky. Hlavním cílem činnosti AICM ČR je podpora systémového rozvoje Informačních center pro mládež v České republice. Tato asociace má za sebou dlouhou historii a činnost: Od prezentace vydaných materiálů (Jak napsat životopis, Jak napsat motivační dopis, Sexualita chlapců, Sexualita dívek – vše s laskavým svolením ZIPCeM) na různých akcích (Vzdělání a řemeslo, EDUCA Liberec, Scholaris Olomouc, NGO Market…), přes vyhlašování soutěží až po předávání Strategických koncepcí na MŠMT.

Na setkání se prezentovala hostitelská organizace, ICM Český Krumlov, kde nám její vedoucí Jan Čermák představil činnost a projekty. A jak sám řekl, že se „stalo dobrou praxí sdílet příklady dobré praxe“, seznámil nás se třemi zajímavými projekty: Multikultura, Zdraví, Ekologie. Tyto projekty jsou zdarma nabízeny školám, které mají o ně velký zájem.

Na setkání kvitoval pan Hron to, že „jsme členy celorepublikové organizace“ a seznámil nás s AgeManagementem a důležitostí působení na děti a mládež – to se pak projeví v seniorském věku.

Na setkání se rozhovořila s podnětnými informacemi i Elena Valentaje, předsedkyně podobné organizace ze Slovenska, o tom, že AICM se svou základnou má vyšší výpovědní hodnotu (je mentorem, tvoří metodiky či organizuje). Snažila se zdůraznit i kvalitu pracovníků v ICM, jelikož vyškolený pracovník informačních center je hotový manager, kterého může „přetáhnout“ komerční firma. Proto je třeba se zaměřovat na budoucnost ICM na politické úrovni.

K důležitému bodu, přiblížení se mladé generaci, se pak dlouze diskutovalo a tvořil se nový plán vývoje AICM.

Za KreBul, o. p. s. – ICM Prachatice

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

17.06.2021

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2021 WebCreative.info
All rights reserved.