Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Týden sportu s pohybem i paralympionikem

V rámci Evropského týdne sportu v Evropě, v Česku, v Prachaticích se konalo mnoho akcí spojených se sportem. Město Prachatice, Zdravé město Prachatice společně se SeniorPointem Prachatice připravilo pro příznivce sportu setkání spojené jak s aktivním sportem, tak se zajímavým povídáním.

Ve Štěpánčině parku 23. 9. 2021 proběhl již tradiční Mezigenerační sedmiboj, kde si příchozí mohli vyzkoušet různé sportovní disciplíny, známé i neznáme např. při hře mokli, jízdě na handbike, cvičení jógy, střelbu, či jízdu na elektro kole, nebo protrénovat si i mozek při hře šachy.

A jak je každým rokem avizováno, sportů se mohou zúčastnit jak dospělí, senioři i děti. V letošním roce navíc za námi do parku přišli uživatelé služeb Centra STROOM Dub a děti ze ZŠ z Karlových Varů, které byly na adaptačním kurzu v prachatickém KreBulu.

Stěžejním se však stala beseda se stříbrným paralympionikem z OH Tokia Arny Petráčkem. Stříbrnou medaili získal na paralympiádě v Tokiu v plavání a věřte tak působivé povídání jsme dlouho nezažili. V mnoha médiích jsou psány a tištěny s ním rozhovory, jeho osud, příběhy. S Arny Petráčkem jsme se setkali naživo a svým potleskem potěšili. Místostarosta města Miroslav Lorenc za město Prachatice poděkoval jak jemu, tak jeho přítomné manažerce. Arny dokonce dal kolovat i medaili a zapojil se do tance, který pro něj na úvod připravila břišní tanečnice Marcela Záhorková. Když Arny povídal o jídle, tak všichni účastníci dostali kornou zmrzliny. Z kruhů si děti vytvářely symbol OH, olympijské kruhy.

Den, sportovní odpoledne se vydařilo. Organizátorům a dobrovolníkům: Zdena a Karel Hrůzovi, Zdeněk Krejsa a Jakub Imbera, Síta Rojová, Marcela Záhorková, děkujeme.

Kdo jste nebyl na místě, máte možnost podívat se na záznam na našich webových stránkách města www.prachatice.eu Městském vysílání, kde bude spuštěna reportáž od Jana Voldřicha. Děkujeme.

 Hanka RH+ Rabenhauptová

29.09.2021

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2021 WebCreative.info
All rights reserved.