Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Čtvrtý advent byl plný překvapení

Tradice, koncert, tanec, dárky, hudba, zpěv, překvapení a mnoho krásných slov a lidí, co si štěstí nezávidí, bylo možné sdílet při poslední adventní neděli v mezigenerační zahradě prachatického KreBulu.

Společně jsme si připomněli tři tradice českých Vánoc – rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček ze skořápek vlašského ořechu a lití olova. Pokřtěna byla vzpomínková kniha aktivit nejen mezigeneračních, ale především akčních.

Čtvrtou adventní svíci v zahradě zapálil za Klub zdravotně postižených Prachatice, Adam Pošta, vozíčkář s Evou Poštovou (matka).

K poslechu hrál vánoční melodie Radek Žalud, který také zpíval, stejně tak jako Marie Šímová a Jarmila Šímová, všichni nevidomí.

V programu vystoupily s hrou na kytaru Terezka Houšková a na flétnu zahrála a pak ještě zazpívala Andrejka Houšková.

Na plátně v zahradě se promítalo. Smyčka byla sestavena z akcí, které v zahradě během roku probíhaly.

Svůj svůdný orientální tanec věnovala publiku Marcelka Záhorková a rozproudila krev všem přítomným, zmrzlým návštěvníkům.

Zahřál i další dárek – lampa s bublinkami, která bude sloužit k světelnému masážnímu koutku. Díky sponzorům v novém roce přibydou i další prvky.

Otevřen byl i dárek do půjčovny sportovních potřeb, kterým je ruský kuželník. První turnaj, dle počasí je naplánován na konec března do zahrady KreBulu.

Překvapením, o kterém napíšeme ještě v dalším článku, bylo získání značky „kvality“ mezigeneračních aktivit Mezigeneračně od společnosti Mezi námi, a to SeniorPointu Prachatice, kterou z Prahy přivezla vedoucí projektu Povídej Markéta Šatalíková. Nebo také nová vitrína pro seznámení a nabídku práce, dobrovolnické, kterou rovnou připevnili při oslavě Zdeněk Krejsa a Jakub Imbera.

Závěr patřil zastupitelům Miroslavu Lorencovi a Zdeňku Krejsovi, kteří nejen slovem, ale i podáním ruky a předáním dárku všem přítomným (věnovala Jihočeská potravinová banka) popřáli pevné zdraví a sílu do roku 2022.

Setkání se zúčastnilo přes 50 osob, které se v rámci možností snažili dodržovat opatření (mnozí předložili i testy a ostatní očkování). Tak snad příští rok bez covidu!

V příloze přikládáme přání našeho velkého příznivce, herce Jana Potměšila, který se sice osobně nemohl zúčastnit, ale poslal pozdrav. Poslechněte si.

Hanka RH+ Rabenhauptová

 

22.12.2021

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2022 WebCreative.info
All rights reserved.