Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Prezentace platformy RDC JčK

Regionální dobrovolnické centrum pro Jihočeský kraj (RDC JčK) se účastnilo Veletrhu práce, který pořádala Jihočeská hospodářská komora. Veletrh je určen široké veřejnosti včetně studentů. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost získat v jeden den a na jednom místě aktuální informace o volných pracovních místech v regionu či právě o dobrovolnictví.

Dobrovolnictví je jedním z nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. Člověk, který je dlouhodobě nezaměstnaný ztrácí sebevědomí, pracovní a osobní návyky (vstávání, denní rytmus…) a upadá kontakt s komunitou. K tomu velmi pomůže dobrovolnictví (např. v Prachaticích pod KreBul, o. p. s. – Dobrovolnické centrum Prachatice), které přispívá k celoživotnímu rozvoji člověka a stálému začleňování do aktivit, komunity, skupiny atp.

O dobrovolnictví se zajímali i studenti končících ročníků, kteří mohou využít volný čas k pomoci různým neziskovým organizacím. Jako RDC JčK máme napojení na síť dobrovolnických center a účastníci se zajímali hlavně o Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, jelikož v našem okolí profesionální dobrovolnictví se zvířaty chybí, nebo i jiné organizace v různých městech jižních Čech.

Zájemci o dobrovolnictví z řad studentů se také dozvěděli o možnosti vycestovat do zahraničí přes Dům zahraniční spolupráce a jejich projekty, jako je Erasmus+ (výměny mládeže), Evropský sbor solidarity či informační síť Eurodesk.

Dobrovolnictví je pojem, který je v dnešní době hojně používán a je třeba jej hojně realizovat, prožít, zkusit a uplatnit své znalosti a dovednosti.

 

Za RDC JčK a DC Prachatice

Jiří Gabriel Kučera

 

21.04.2022

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2022 WebCreative.info
All rights reserved.