Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

HistOOrické Prachatice - příměstský tábor

Bylo léto, svítíčko slunilo a kousy mouchaly. Babičky běhaly po horách a děti vařily oběd. Psi lezli po stromech a kočky štěkaly u boudy. Stromy rostly kořeny vzhůru a maminky vykopávaly jablka ze země. V tomhle království bylo všechno na hlavu. Mohlo to být tím, že nebe bylo zelené a občas pršely trakaře. Král si nevěděl rady s tím, že život v jeho království není žádná pohádka. A tak se roznesla zpráva nejen za humna, ale i po dědinách, že se v KreBulu chystá pro pacholky, čeledíny i děvečky, příměstský tábor na téma HistOOrické Prachatice. 

 
Právě v této trhové osadě vzniklo poddanské město, které mělo svou tvrz. Byla hned vedle rychty, kousek od rynku, a kolem procházela Zlatá stezka. Zde parta dětí zažila historickou atmosféru: Vznikl zde cech Brumíků, který stavěl nejen herberk, ale i kus města, vyráběl truhlice na poklady, kasičky na mince, které si dokonce i všichni vyrazili, malovalo se solí či navštívili alchymistickou dílnu, městské biřice, muzeum, věž kostela... Došlo se na představení kejklířů a vyzkoušelo se i chození po laně. Děti objevily i novou cestu, kam se šly učiti o tom, že není správné vyhazovat odpadky po městě ani za městské hradby, či že je dobré udržovat parkán čistý. Zavítaly do sousedního města, které nám ukázalo jak správně třídit. Tam jsme se všichni doplahočili bez nutnosti platit clo či mýtné, protože jsme měli glejt od odboru Životního prostředí Prachatice, a ani na cestě zpátky jsme nebyli nuceni platit ungelt. Ve městě jsme navštívili i klášter a řemeslné dílny. Pro nikoho to však nebyla "řehole". Děti zvládly písmomalířství, či si vyrobily ochranný škapulíř proti hmyzu. Škoda, že si jej nevytvořily dříve, jelikož jej den předtím musely zahánět. Také navštívily strašidelnou půdu, nebo areál lesních her. Stravu pro děti zajistila krčma Zdravá kuchyně, kde byli všichni moc spokojení, protože bez šlaše není hodokvasu, každé dítě dodržovalo pitný režim v šenku ze zásob KreBulu. Všichni se chovali hodně svému jména a postavení, a tak nebylo třeba špitálu ani pranýře s vykonáním hrdelního práva. Po celém týdnu se na každého dostala odměna díky odboru Kultury, školství a cestovního ruchu a KreBulu, a tak nejen mysl plná zážitků, ale i mošnu naplněnou i s  naturáliemi   si všichni odnesli.

Za KreBul, o. p. s. 
Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS., tč. ponocný
18.07.2022

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.