Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Hledáme dobrovolníky nejen na prázdniny

Prázdniny, víkendy a volný čas určují kvalitu našeho života a pro žáky/studenty jsou takovou záchranou v docházce. Zatímco děti by si nejraději hrály nebo trávili čas úplně jiným způsobem, "musí" chodit do školy. Stát se jich neptá, mají to nařízeno, stejně tak rodiče musí své děti do školy poslat. Jediní, kdo je zde dobrovolně, jsou učitelé. A čím déle jsou děti ve škole, tím více se ztrácí zájem o poznání. Dítě se musí vyrovnat s nároky školy, nároky rodičů, třídním kolektivem, osobností učitele i s již tak zkostnatělým známkováním. Jejich volný čas potřebuje hodnotu. Proto jsou zde dobrovolníci, kteří jsou mentory, velkými bratry/sestrami pro toho, kdo jejich pomoc potřebuje.

I my hledáme dobrovolníky na různé akce. Jak nás můžete kontaktovat? Přijďte do kanceláře Zlatá stezka 145, nebo napište mail (dobrovolnici@krebul.cz) či volejte 723 826 073. 

A aby se tito dobrovolníci zorientovali, jak je jejich "malí bratři/malé sestry" potřebují, přinášíme vám seznam prázdnin a volných dní pro školní rok 2023/2024: 

KONEC A ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU:

Žáky a studenty letos čeká o něco kratší školní docházka. Školní rok totiž startuje až v pondělí 4. září a skončí v pátek 28. června. Oproti loňskému školnímu roku, kdy vyučování začínalo hned 1. září, tak usednou do školních lavic později. Podobný pak bude i konec školního roku. Oproti loňskému školnímu roku, kdy konec připadl skutečně až na 30. června, to jistě pro řadu studentů bude příjemná zpráva.

PODZIMNÍ PRÁZDNINY:

Na první prázdniny nového školního roku se školáci můžou těšit už 26. a 27. října, ve čtvrtek a v pátek. Užijí si tak prodloužený víkend, který na řadě škol ještě prodlouží ředitelská volna.

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY:

Volno o letošních Vánocích bude naopak o něco kratší – Štědrý den totiž připadá na neděli. Žáci a studenti se tak nedočkají žádného delšího volna před vánočními svátky. Vánoční prázdniny potrvají od soboty 23. prosince do úterý 2. ledna, takže do lavic se opět zasedne ve středu 3. ledna.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY:

První pololetí nadcházejícího školního roku skončí ve středu 31. ledna, kdy si školáci převezmou pololetní vysvědčení. Prázdniny pak připadnou na pátek 2. února a žáci a studenti si tak užijí další prodloužený víkend.

JARNÍ PRÁZDNINY:

Jarní prázdniny budou opět jako každý rok i v tomto školním roce putovní podle okresů.
První žáci a studenti si v tomto školním roce užijí volno už v týdnu od 5. do 11. února, tento termín se bude týkat Prahy, Brna, Břeclavi, Hodonína, Vyškova, Znojma, Domažlic, Tachova, Loun a Karviné.

12. až 18. února přijdou na řadu tyto regiony: Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou.

19. až 25. února se na volno můžou těšit školáci z okresů: Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Prah

a-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín.
26. února až 3. března připadají jarní prázdniny pro Českou Lípu, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Kladno, Kolín, Kutnou Horu, Písek, Náchod a Bruntál.

4. až 10. března pak budou mít volno školáci v těchto okresech: Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

A poslední termín jarních prázdnin, 11. až 17. března pak připadá na: Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY:

Velikonoční prázdniny v tomto školním roce připadají na čtvrtek 28. března. Pak následuje volno o Velkém pátku a Velikonoční pondělí, které v roce 2024 vychází na 1. duben. Školáci si tak o Velikonocích užijí pětidenní volno.

LETNÍ PRÁZDNINY 2024:

Konec školního roku pak v roce 2024 připadne na pátek 29. června, letní prázdniny tak začnou už v sobotu 30. června. Letní volno skončí v neděli 1. září a další školní rok pak odstartuje v pondělí, 2. září.

 

 Jiří Gabriel Kalima

zdroj: https://hitradioorion.cz

01.09.2023

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.