Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Snídaně koordinátorů dobrovolnictví

V první polovině září se setkali koordinátoři dobrovolnictví, tentokrát v Prachaticích. Hostitelem bylo Dobrovolnické centrum Prachatice (DCPt), pod KreBul, o. p. s. Za DCPt se ujal slova Jiří Gabriel Kalima, který všechny přivítal a sdělil některé důležité věci, které se týkaly auditu z Národní asociace dobrovolnictví, kterým toto centrum prošlo. Za Temperi, o. p. s. přišla Bohdana s dobrovolnicí a pomocnicí Míšou, a představily svou činnost. Klub Aktiv měl zastoupení ve Františkovi, který například vyzdvihl pomoc při X-terře konané přímo v Prachaticích se svými dobrovolníky z řad seniorů. Jana, Míša a Barbora dorazily z Komunitního centra Vltavotýnsko, které je zaměřeno na komunitní práci s veřejností a prevenci sociálního vyloučení. Za ADRA, o. p. s. dorazily Iva s Katkou, za ICOS Český Krumlov, o. p. s. Petra, Lída z „Hafíka“, Charita Tábor měla zastoupení v Kláře a Charita Písek ve Stázce, Nadační fond A.V.A. reprezentovala Katka a představily svou organizaci, a další zastoupení měla Silva Nortica v podobě Vlasty, která pak měla svůj příspěvek s příhraniční spoluprací. 

Všem přítomným představil organizaci Zdeněk Krejsa, ředitel, a dál hovořil o započaté práci, kde je předstupněm právě setkání koordinátorů: Představil projekt Regionálního dobrovolnického centra pro Jihočeský kraj (RDC JčK) a možnosti spolupráce na dnech otevřených dveří, dnech dobrovolnictví s možností konference a vyhlášení cen dobrovolníků, a především úkolů pracovní skupiny, která se podařila prosadit za podpory Jihočeského kraje.

RDC JčK pozvalo na konferenci „Dobrovolnictví jako ctnost“ 5.-6. 10. 2023 (https://dobrovolnictvi.net/wp-content/uploads/pozvaenka-program-konference-dobrovolnictvie-jako-ctnost.pdf), Dobrovolnictví u integrace cizinců 14. 11. 2023 v Brně, a především seminář o nehierarchickém řízení.

Tento workshop se bude konat 27. 11. v ČB, hlásit se můžete na dobrovolnik@rdcjk.cz. Seminářem provede lektorka Petra Fruhbauerová z organizace NaZemi. Představí metody, základní principy a možnosti využití v řízení organizací, práci s mládeží, dobrovolníky, neformálními skupinami, upozorní na méně známé a méně tradiční způsoby rozvoje kompetencí k vedení a týmové spolupráce. 

Mluvilo se o firemním dobrovolnictví, které je stále v rozvoji s firmou BOSCH z Českých Budějovic, strategii a filosofii firem či společné propagaci, možnosti využití digitálních nástrojů pro PR organizace, spolupráce atd., a na závěr všechny přítomné provedl ředitel prostory organizace. 

 

Další setkání koordinátorů proběhne po workshopu 27. 11. 2023 jako „Čaj o třetí“, kde se probere především nominace na cenu Křesadlo, konference a další započaté úkoly.

Za RDC JčK

Jiří Gabriel Kalima

 

 

11.09.2023

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.