Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Šumavská krajina očima seniora

Šumavskou krajinu ve všech ročních obdobích ukazují fotografie Václava Vondráška v SeniorPointu Prachatice, na Zlaté stezce 145, a to až do konce měsíce září 2023.

Šumavská krajina je známa především svou přírodní krásou, včetně rozsáhlých lesů, krásných jezer a malebných horských vesnic. Žije zde mnoho různých druhů i chráněných druhů divokého života a nabízí úžasné příležitosti k pozorování ptáků a jiného zvířecího světa. Nádherná je i barevná květena. Je zde mnoho možností pro turistiku, cyklistiku i zimní sporty.

Jak sám autor fotografií Václav Vondrášek při vernisáži řekl „Fotografování na Šumavě je skvělý zážitek, protože krajina přináší nespočet krásných motivů přírody.  Vždy je však třeba zachovávat dodržování pravidel pohybu v chráněném území. To se bohužel poslední dobou hodně porušuje. Ale stále mám přírodu, Šumavu rád. Mám rád turistiku, denně chodím až 20 kilometrů sám i se svými přáteli. Nejoblíbenějším magickým místem fotografií je vrchol Luzný a to slunce, ať již při svítání či západu ….“

Luzný je kopcem, který má jedinečný výhled na všechny strany. Jeho nadmořská výška je 1373 m. Je však na bavorské straně Šumavy.

Při vernisáži se sešli přátelé turisti, ale i z Klubu vojenských důchodců z Prachatic, fotografové.

Václav Vondrášek je vojenský historik, náruživý fotograf a autor, spoluautor knih: Krajané v USA a vznik ČSR v dokumentech a fotografiích, Bojovali za Československo, Slovensko a druhá světová vojna, Február 1948 a Slovensko.

Výstava byla realizována za podpory Ministerstva kultury a města Prachatice.

Zajděte se podívat. Je na co.

Hanka RH+ Rabenhauptová

13.09.2023

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.