Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Jidiš písně rozezněly komunitní centrum Na půdě

Další zajímavou součástí projektu Vzpomínka pro lidskost byl koncert Hany Frejkové – Jidiš VE TŘECH. Ten se odehrál v půdních prostorách KreBul, o.p.s.

Hana Frejková je herečka, zpěvačka a autorka reflexivní knihy "Divný kořeny". Jidiš VE TŘECH je uskupení, se kterým zpívá jidiš písně. Jak sama Hana Frejková uvádí „Tento projekt vznikl v roce 2009, kdy jsem ke spolupráci přizvala klarinetistu Milana Patočku a akordeonistu Slávka Brabce a také svou dceru Mariannu Boreckou“.

Skupina se věnuje interpretaci jidiš písní a snaží se o zachování této kultury v našem povědomí. Kontrast mezi smutkem a ironií spolu s melodikou vytváří ono zvláštní napětí, které dělá tyto písně tak ojedinělé. Vyprávějí o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. Při jejich poslechu je možno pocítit jemné kouzlo jidiš jazyka - jeho hravost, pro níž je mnohdy nepostradatelný.

Akordeon a klarinet jsou nástroje klezmerů a šumařů, kteří hráli v hospodě, na dvoře, na ulici. Dodávají těmto písním nezapomenutelné kouzlo a vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Výběr písní reflektuje minulost, ale i přítomnost každodenního života.

Koncert se uskutečnil v rámci projektu Vzpomínka pro lidskost, pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby a za finanční podpory Nadačního fondu obětem holocaustu a Jihočeského kraje. Děkujeme.

Za KreBul, o.p.s. s využitím informací z www.hanafrejkova.cz

Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS.

ředitel

30.10.2023

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.