Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Obrázky z lásky II, výstava a kurz

1.května byla zahájena měsíční výstava obrázků Jitky Sedlecké s názvem Obrázky z lásky II., a to v domu Křižovatka u parku, Zlatá stezka 145 v Prachaticích, díky celoročnímu projektu Rok dovedností v SeniorPointu Prachatice. Následoval kurz kresby i soutěž.

Kamarádi, přátelé, senioři, rodiče s dětmi přišli a dobře se bavili. Jitka Sedlecká byla dojata uspořádáním výstavy, kde se objevily jak obrázky klasické a typické pro její tvorbu, tak obrazy, malby, ale našla se i chvíle na její další tvorbu, a to jsou básně, které se zde zarecitovaly.

Obrázky maluje z lásky, z lásky k dětem (kde prožila celý svůj produktivní věk – učitelka mateřské školy), z lásky k přátelům, (píše a maluje osobní přáníčka), k sousedům (zdobí chodbu a pravidelně obměňuje obrázky na nástěnku při vstupu do domu), z lásky k lidem (na požádání zpracuje dílka do SeniorPoint Pressu, baráčníkům na přání atd., či maluje vajíčka s texty na výstavu seniorů pro organizace Senioři ČR, MO Prachatice).

Po vernisáži byl zařazen i kurz kresby. Autorka výstavy a lektorka nejprve na velké ploše pro všechny namalovala malou ukázku a poté hovořila o tom, s čím ráda maluje, na čem kdy a kde maluje, kde bere inspiraci. Všichni přítomní dostali bílá vystřižená srdce a téměř všichni na ně namalovali „kopie“ námětů obrázků Jitky Sedlecké. V závěru došlo i na hodnocení a odměny za odevzdané práce. Hodnotila autorka, kurátorka výstavy a ředitel společnosti.

Přijďte se i vy, především s vašimi dětmi, podívat a třeba si zkusit obdobný obrázek, nebo si vymalovat ty, které tam byly zanechány. Otevřeno pondělí až pátek od 10:00 do 17:00 hodin nebo na objednání.

Hanka RH+ Rabenhauptová

10.05.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.