Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

S MEZI NÁMI a s námi v Praze

Společnost Mezi námi v Prachaticích již několikrát udělila spolkům, organizacím certifikát Mezigeneračně. V květnu se potkali v Praze, přímo v sídle společnosti, zástupci města, SeniorPointu Prachatice / KreBulu a  přesvědčili se, že Prachatice a Jihočeský kraj patří k těm velmi aktivním. Povídání s Hankou Pechovou, z projktového řízení ze společnosti Mezi námi, o.p.s. bylo nejen milé, ale také inspirativní. Do Prachatic jsme si odvezli i řadu cen pro děti pro výtvarnou soutěž Rodina, která byla vyhlášena v rámci Dne rodiny 15.5.2024.

Ředitelka společnosti Kateřina Jirglová navštívila na podzim 2023 město Prachatice při zahájení výstavy v Zimní zahradě právě k mezigeneračním aktivitám SeniorPointu Prachatice. S Evou Kyznarovou, koordinátorkou pro Jihočeský kraj jsme stále v kontaktu. A konečně na Dnu rodiny 15.5.2024 v Prachaticích, kde se také prezentovaly mezigenrační aktivity, přijali pozvání Eva Kyznarová, Hana Pechová a Jan Smoček ze společnosti MEZI NÁMI.

Značku kvality již získal: Domov seniorů Mistra Křišťana, Klubu zdravotně postižených Prachatice, SeniorPoint Prachatice a Mateřská škola Prachatice.

Certifikát lze získat na základě konkrétních aktivit a zapojení se do programu s mezigeneračními aktivitami.  Díky programu se vzájemně navštěvují děti a senioři, mají společné programy – jednou je připraví děti a podruhé senioři. Učí se vzájemnému respektu, děti úctě ke stáří. Děti svými navštěvami aktivizují seniory, přináší energii, radost. Vzájemně si předávají zkušenosti, um a radost.

Pro získání Oprávnění k užívání značky musí školské nebo seniorské zařízení, klub, organizace splňovat následující podmínky:

  • být zapojen do programu Povídej, a to realizací nejméně 7 mezigeneračních setkání pravidelně v průběhu posledních 12 měsíců
  • spolupracovat s koordinátorem „Mezi námi“ při plánování, realizaci a hodnocení mezigeneračních aktivit
  • ve spolupráci s koordinátorem informovat o partnerství s „Mezi námi“ a o mezigeneračních aktivitách na svých obvyklých komunikačních sítích (např. webových stránkách či vhodných místech v budovách zařízení, např. na nástěnce)
  • aktivně a samostatně se podílet na organizaci mezigeneračních setkání a přípravě aktivit

Co vy na to? Pokuste se také získat značku kvality, značku MEZIGENERAČNĚ. Inspirujte se. Myslím, že v našem městě je řada dalších zařízení, která mají na to, certifikát – značku MEZIGENERAČNĚ získat.

Hanka RH+ Rabenhauptová

03.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.