Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Setkání sociálních služeb

Setkání sociálních služeb, respektive osobní asistence, proběhlo na konci května v Prachaticích

Tematické setkání terénní služby poskytované osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby proběhlo na konci května v Prachaticích. Pozvání tentokrát od hostitele KreBul, o. p. s., Osobní asistence Prachatice, přijal ICOS Český Krumlov, APP Slunečnice z Dříteně, ARPIDA z Českých Budějovic, Centrum KAŇKA z Tábora, Charita České Budějovice a samozřejmě zaměstnanci KreBulu.

Na setkání se sdílely příklady dobré praxe, řešily se praktické a technické možnosti zapisování činností, zefektňování tvoření vyúčtování, požadavky klientů a rodiny atp. Na dalším setkání se zaměříme na Jihočeskou aplikaci sociálních služeb – jak jí rozumíme, jak s ní pracujeme, jak všichni stejně evidovat konkrétní činnost. To proběhne v pátek 13. září 2024 v centru ARPIDA.

Osobní asistence řeší sociální handicap svých uživatelů, tj. oddělení člověka od společnosti v důsledku jeho znevýhodnění, jedná se tedy zejména o sociální zabezpečení klientů. Osobní asistenci je možné kombinovat s dalšími druhy péče, jako např. pečovatelskou službou apod. Osobní asistent je uživateli partnerem, protože jejich vzájemný vztah je velmi osobní a zasahuje do intimní oblasti života uživatele (hygiena, toaleta, apod.).

Za KreBul, o. p. s.

Mgr. Jiří Gabriel Kalima, DiS.

 

03.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.