Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Mezigenerační zahrada otevřena

O víkendu, za skvělého počasí, byla otevřena Mezigenerační zahrada na Zlaté stezce 145 v Prachaticích, a to v rámci Víkendu otevřených zahrad. Nechyběl ani zajímavý doprovodný program. Akci zajistil SeniorPoint Prachatice.

Mezigenerační zahrada byla jednou z bezmála 300 otevřených zahrad v rámci celého Česka. Svátek otevírání zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. v ČR se od roku 2010 otevírají zahrady se zajímavými programy.

Během otevření Mezigenerační zahrady, která vznikla díky dobrovolníkům a zaměstnanců společnosti KreBul, se v zahradě vystřídalo letos více jak 50 lidí, dětí a tři psi. Vyměnily se přes tři desítky rostlin, bylin - od semínek od paprik, přes rajčata, avokádo, petržel, až po sazeničky slunečnic, měsíčku zahradního, či aloe. S písněmi o květinách, zahradě (Já mám zahrádečku, Červená růžičko v úpravě Ladislava Kubeše, Na tom pražském mostě, Tulipán …) vystoupilo, zazpívalo pěvecké seskupení Radostné Přátelství pod vedením Emílie Popielové a doprovodu harmonikáře Miloslava Pence.

Na zahradě při posezení s čistou vodou s mátou, šalvějí, nebo kávou se hrálo ptačí BINGO. A hlavně se povídalo, zpívalo a radovalo. Cílem i naší akce bylo, stejně jako na dalších místech, informovat o zelených plochách ve městě, jejich údržbě a naplňování komunitních, mezigeneračních aktivit.

Zahrada je přístupná všem. K dispozici je nejen pohled na zeleň a květenu, ale také hmatový chodníček, prvek ke cvičení, k zapůjčení kuželky a další sportovní pomůcky, prostor k výstavám. V zahradě mají své místo i knihy v kniho-budce, zvonkohra, budky a pítka pro ptáky, hmyzí domeček, nebo i motýlí keř.

Letošní rok (rok 2024) vyhlásil Český svaz ochránců přírody Rokem motýlů, a tak na nás v zahradě čekalo a čeká mnoho motýlích radostí a aktivit.

Akce byla podpořena městem Prachatice a Jihočeským krajem.

Hanka RH+ Rabenhauptová

12.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.