Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Den rodiny i s KreBulem

Součástí Dne rodiny a oslav 15. výročí Zdravého města Prachatice dne 15.5.2024, byl také SeniorPoint, KreBul, o.p.s. v roli spolupořadatelů.

V Kongresovém centru v Prachaticích se představily sociální a doprovodné služby pro rodiny s dětmi a mezigenerační aktivity. Vystaveny zde byly i práce dětí na téma RODINA. Zároveň se uskutečnila oslava 15. výročí Zdravého města Prachatice.

Vše za podpory města Prachatice, senátora Tomáše Jirsy, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Lucie Kozlové a předsedy NSZM Petra Švece.

Výtvarná soutěž na téma RODINA, které se zúčastnily nejen prachatické školy, přinesla 200 obrázků a mnoho témat k zamyšlení. Ty nejlepší práce byly oceněny dárky a diplomy, oceněny byly i pedagogové, výtvarníci. Soutěž zhodnotila Eva Kyznarová, zástupce společnosti Mezi námi. SeniorPoint vlastní značku Mezigeneračně.

V sále byly představeny sociální registrované i doprovodné služby pro rodiny s dětmi, a to různými formami jako například poradenstvím, terapiemi, podporou rodičovských kompetencí, podporou právě v oněch obtížných životních situacích, prevencí sociálního vyloučení, ale i podporou dětí se specifickými potřebami, nebo nabídkou volnočasových aktivit. Zdeněk Krejsa na pódiu představil Informační centrum pro mládež pod KreBul, o.p.s.. Vedle ICM zde vystavovaly společnosti Apla Jižní Čechy, Rodinné centrum TUKAN, Městská knihovna Prachatice, Montessori skupina, dětské skupiny PORTUSU, SASRD ČČK a Charity Prachatice-Vimperk a další. Mnoho z návštěvníků si došlo ke stánkům služeb pro informace, ocenilo nápaditost vystavovatelů, dozvědělo se nejen pro sebe, ale i své blízké vše potřebné. Mini veletrh služeb podpořila svou záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Lucie Kozlová.

V bohatém programu vystoupila například Štěpánka Dufková, moderátorka, vystoupilo zde i taneční seskupení Romano Jirolo pod vedením Niny Laciové a taneční skupina CrabDance. K poslechu hrála skvělá kapela Městské policie Praha EVERGEEN.

K dispozici byly pro děti Kufříky z knihovny, které nabízela k prozkoumání knihovnice paní Jiráňová, nebo virtuální realita města Prachatice, kterou bravurně ovládal a zážitky na místě předával Jakub Imbera.

Setkání se zúčastnili další významní hosté: předseda NSZM v ČR Petr Herman, ale také místní, současný politik ZMP Jakub Nepustil a bývalý politik ZMP Jiří Machart, místostarosta města Jan Kotrba.

SeniorPoint společně se zaměstnanci KreBulu pomáhal při pořadatelství. V samotném sále. KreBul zapůjčil stojany pro 15 fotografií aktivit ze Zdravého města Prachatice. Postaral se o zavěšení výzdoby, koutek s virtuální realitou, předávání diplomů a cen pro děti, prezencí, péči o hosty, dovozem a odvozem materiálu.

Přes 200 účastníků a 54 vystupujících a mnoho hostů si oslavu a Den rodiny řádně užilo. Poděkování se dostalo Zdeňku Krejsovi, Jakubovi Imberovi a Daniele Bžochové za pomoc a spolupráci.

 

Hanka RH+ Rabenhauptová

31.05.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.