Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Výstava "Zahrada, to je paráda"

41 zahrad, předzahrádek, balkónů od účastníků soutěže vyhlášené SeniorPointem Prachatice a mnoho dalších panelů s radami k zahradničení, je po celý měsíc červen 2024 vystaveno v domě Křižovatka u parku, Zlatá stezka 145, v Prachaticích.

Při vernisáži byly představeny jednotlivé koláže z fotografií zahrad, balkónů i předzahrádek, míst před domy i panelovými. Je to nádhera, kolik míst dokážeme mnohdy nejen pro sebe, ale i kolemjdoucí nabídnout.

Péče o zahrádky, balkóny přináší fyzické zdraví (podporuje pohyb, zlepšení kondice, snížení stresu), psychické zdraví (má pozitivní vliv na duševní zdraví, redukuje úzkost, zlepšuje náladu), dává spojení s přírodou (práce kolem může být osvěžující i uklidňující), kreativitu a seberealizaci, ale i užitek z pěstování „potravin“. Zahradničení má i ekologické přínosy a společenský aspekt. Při této činnosti dochází ke komunikaci, spolupráci a vytváření pozitivních vazeb, které obohacují náš život.

Ocenění (po diváckém hlasování) ve formě zahradnických produktů (eko květináčů, knih o škůdcích v zahradě, semínek rostlin ze zámku Kratochvíle, váz, bloků atd. …) a diplomů získali: Karel Krpoun, Jiřina Pencová, Jiřina Kozlová, Anna Skorunková, manželé Šrámkovi, Nepustilovi, Domov pro seniory Mistra Křišťana a ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 387.

A proto zajděte se podívat, potěšit a inspirovat na výstavu (denně od pondělí do pátku v době od 10:00 – 17:00 hodin, nebo dle domluvy).

Výstava je zařazena do série celoroční kampaně Um seniorů, podpořené městem Prachatice, Jihočeským krajem, Ministerstvem kultury ČR a společností Mezi námi.

Hanka RH+ Rabenhauptová

14.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.