Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Emoční inteligence na SŠ

Střední škola obchodní v Českých Budějovicích, sídlící na „Husovce“ využila KreBul, o. p. s. k přednášce na téma „Emoční inteligence“. Tato škola měla projektový den, kde se sešli zástupci různých organizací.

Emoční inteligence je jednou z inteligencí, které máme: Máme schopnost porozumění (IQ), schopnost udržovat mír s ostatními (EQ), vybudovat si síť přátel (SQ), a dostat se z nepříznivé situace (AQ).

Emoční inteligence a její znalost, rozvíjení, může pomoci k předcházení šikany či manipulace a ovládání ze strany „pachatele“. Člověk si může rozmyslet reakce, porozumět svým pocitům, má schopnost přijmout kritiku, poučit se z vlastních chyb, sdílet pocity s ostatními, naslouchat, pochopit sebe a neodsuzovat ostatní.

Na přednášce se žáci seznámili s devíti možnými schématy, které jsme si vytvořili v dětství k dosažení štěstí, resp. toho, co chceme. Tyto vzorce se v různých variacích v závislosti na podmínkách vývoje zafixovaly a mohou nám překážet v dosažení plné zralosti a odpovědnosti za svůj život. Proto je nutné své emoce pojmenovat, správně identifikovat a interpretovat.

Děkujeme za příležitost a možnost předávat své znalosti dál.

Za KreBul. o. p. s.

Mgr. Jiří Gabriel Kalima, DiS.

 

19.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.