Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

Komunitní centrum vyrazilo za poznáním do Volar

Komunitní centrum Na půdě opustilo prostory komunitního centra a vydalo se na výlet za poznáním. Cílem výletu byly Volary, které jsou rodným městem některých členů komunity a historie tohoto města rezonuje organizací KreBul, o.p.s. od samého začátku.  Aktivity KC jsou podpořeny z projektu MAS Šumavsko.

Po příjezdu na autobusové nádraží bylo první destinací volarské muzeum. Zde se účastníci dozvěděli nejen o historii dřevařského průmyslu, hasičích a vojácích, ale i o dřevěných roubenkách a zejména o pochodu smrti, kterému je dedikovaná samostatná expozice.

Po obsáhlé prohlídce muzea se skupina občerstvila v kavárně, naobědvala a cestou si prohlídla zajímavá místa Volar – kostel svaté Kateřiny Alexandrijské, náměstí a přilehlé okolí.

Skupina svůj výlet zakončila v hotelu Bobík, kde na ni čekala paní Jaroslava Krejsová, zakladatelka KreBulu, o.p.s. a autorka knihy Přes Volary přešla smrt. Ta skupině pověděla o historii Volar. Poté se účastníci ptali na otázky ohledně historie Volar, osudu přeživších pochodu smrti (nejvíce zajímala skupinu Ida Vávrová, obyvatelka Prachatic). Závěrem vyprávěla paní Krejsová o svém setkání s Halinou Tenglerovou a jak se k tématu pochodu smrti dostala.

Skupina si výlet užila a zejména se mnoho nového dozvěděla. Setkání s paní Krejsovou pro ně byl velký zážitek a v Komunitním centru Na půdě si o tomto dnu ještě dlouho vyprávět. 

Za Komunitní centrum Na půdě

Jakub Imbera

24.06.2024

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.