Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

ICM Prachatice

Informační centrum pro mládež PrachaticeInformační centra pro mládež všeobecněHlavní činností Informačního centra pro mládež PrachaticeKontakt ICM PrachaticeERYICARemix

Aktuality

Aktuálně připravujemeAktuálně pro vásBrigády a volná pracovní místaSpotřebitelstvíInformace AICMDobrovolnictvíZpravodaj ICMPublikace ke staženíEvropské příležitostiKulturní servis

Region

Region PrachaticeTipy na výletyPřehled informačních místPřehled důležitých kontaktůPřehled informačních míst v regionu PrachaticeOdkazy na weby region Prachatice

Cestování

Cestování v regionuCestováníPamátky v ČRCestování v zahraničí

Vzdělávání

Vzdělávání v regionuVzdělávání v ČRVzdělávání v zahraničí

Práce

Práce v regionuPráce v ČRPráce v zahraničí

Volný čas

Volný čas v regionuVolný čas v ČR

Sociálně-patologické jevy

Sociálně patologické jevy v regionuSociálně patologické jevy

Občan a společnost

Občan a společnost v regionuObčan a společnost

Mládež v EU

Mládež v EU

Sociální skupiny a hnutí

Sociální skupiny a hnutí

Zdraví

Zdraví

Ekologie

Ekologie

Snídaně koordinátorů u Kulatého stolu NAD

Koncem listopadu 2022 se sešli koordinátoři dobrovolnictví v Dobrovolnickém centru ADRA u Kulatého stolu, který „prostřela“ a připravila Národní asociace dobrovolnictví. KreBul, o. p. s. - Dobrovolnické centrum Prachatice bylo u toho.

Úvodního slova se ujala Iva Kyselová z ADRY a přivítala všechny zúčastněné. Poté předala slovo výkonné ředitelce Národní asociace dobrovolnictví (NAD) Stanislavě Hamákové, která je rovněž vedoucí DC RADKA z Kadaně. Paní ředitelka nám představila NAD, jejích nynějších 38 členů z celé ČR, sdělila, co se děje v různých regionech a jak ostatní členové komunikují a sdílejí své zkušenosti napříč různými sítěmi.

Na snídani dorazili Zuzka z Amnesty International, Káťa z Charity Tábor, Veronika z Charity Jindřichův Hradec, Lída z Canisterapeutického Hafíka, Jana a František z Klubu Aktiv, Lucie a Lucka z Evropského hlavního města kultury Budějovice 2028, Ilona od Selesiánského střediska mládeže, Stázka z Charity Písek, Jiří Gabriel z KreBulu, Bára z Diecézní charity České Budějovice, Nikola pořádající Majáles ČB, Kačka a Iva z ADRY, Petra z ICOSu a Bohdana z Temperi.

Na programu bylo neformální sdílení zkušeností, sdílení dobré praxe (např. Nominace na Neziskovka roku, převzetí ceny v hlavním městě, nábor nových dobrovolníků, rozjeté projekty atp.). Koordinátoři a platforma dobrovolnictví, která vznikla v minulých období, se domluvila na podobě pracovní skupiny a její činnosti a prvních úkolech. Tato pracovní skupina by se mohla stát poradním hlasem či „pracovníkem“ např. při tvorbě dotačních titulů, vytvoření strategií podpory či (spolu)realizátorem ocenění v Jihočeském kraji.

O Evropském hlavním městě kultury se mluvilo na předchozím setkání, přesto ještě bylo pár důležitých informací zopakováno. Prostor byl dán i Budějovickému majálesu – tedy partě více jak 70 mladých dobrovolníků, kteří ve spojení menších i velkých nápadů realizují pětidenní projekt pro celé město a počítají právě i s dobrovolnickými organizacemi a jejím zapojení především v týdnu 21. 5. – 26. 5. 2023.

Členové snídaně měli skvělé nápady, všichni se zapojili do diskuze, podpořili ostatní a užili si velice příjemné setkání. Děkujeme za zázemí, přípravu programu, a hlavně možnost sdílet mezi sebou setkávat se…nejsme na to sami a velice si ceníme toho, že vznikla takováto skvělá skupina a parta podobně smýšlejících lidí.

Chcete vědět více? Koukněte na rdcjk.cz, https://budejovickymajales.cz/, https://www.budejovice2028.eu/

 

Za platformu Jihočeských DC

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.