Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktuálně

Aktuálne KreBul připravujeZprávy

SeniorPoint Prachatice se zapojuje do projektu „Senioři píší wikipedii“

Pozvání na setkání pana Sedláčka a Lochmana přijali zástupci muzea, synagogy i seniorů a SeniorPointu Prachatice. Wikipedia je největší světová encyklopedie – v České republice obsahuje skoro 422 000 článků a hesel. Idea wikipedie byla pojmout všechny informace světa. Jelikož jde ale o terciální zdroj (čerpá z primárních a sekundárních zdrojů), tak jde o kompilát již vydané literatury. Jméno wikipedia je složeninou slov encyklopedie (slovník lidského poznání) a slova „wikiwiki“, které v havajštině znamená „rychle“.

Hesla ve wikipedii mají být nezaujatá a ctít 2 základní pravidla: Předpokládat dobrou vůli a respektovat způsoby, jak se dosahuje konsenzus. Obsahuje heslo, abstrakt, infobod, citace, reference a například i fotografie. A to je právě nabídka prachatickým seniorům: Vybádat informace, nahrát fotografie, popsat například prachatické domy, ulice, zajímavá místa, důležité body atd.

Pokud se chcete zapojit do tohoto nápadu, stačí vám se registrovat na https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana a začít psát. SeniorPoint Prachatice nabízí možnost proškolení, jak články vkládat, nahrávat fotografie, editovat již popsaná hesla, doplňovat informace, nebo například naskenovat staré fotografie. Těšíme se na spolupráci se seniory, jejich vzpomínkami a zkušenostmi.

SeniorPoint Prachatice to kontaktní místo pro seniory, kde je možné nalézt komplexní informace z oblastí života, které seniory zajímají, poskytuje informace o sociálních službách, úřadech, institucích, veřejných službách, dají se zde nalézt kontakty na seniorské organizace a informace o dalších systémech pomoci podpory seniorů. Je tu možnost popovídat si v přátelském prostředí, podílet se na akcích senioři seniorům na Zlaté stezce 145 v Prachaticích v místě obecně prospěšné společnosti KreBul.

 

Za SeniorPoint Prachatice

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

 

12.02.2019

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2021 WebCreative.info
All rights reserved.