Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Občanská poradna

O Občanské poradněHlavní okruhy poradenstvíVedlejší okruhy poradenstvíÚrovně poskytovaných služeb:Způsob poskytování služebPrincipy občanského poradenstvíMetody práce s uživatelem službyPřijímací procesFáze rozhovoruCíl poradenského rozhovoruKontakt

Vedlejší okruhy poradenství

Sociální dávky
Dávky státní sociální podpory, sociální dávky, a to ať jste na rodičovské dovolené, důchodcem/důchodkyní, studentem/studentkou, se zdravotním postižením, bez práce nebo v nízkopříjmové skupině.

Sociální pomoc
Poradíme Vám, kam se obrátit, když se chcete zbavit závislosti, obstarat si sociální bydlení nebo zaopatřovací péči.

Pojištění
Vysvětlíme Vám Vaše práva a povinnosti vyplývající z vašeho zdravotního a sociálního pojištění. Poradíme Vám, jak získat informace, které rozptýlí Vaše pochybnosti a umožní úhradu dluhu na pojistném.

Rodina a mezilidské vztahy
Obraťte se na nás, pokud chcete uplatnit svá rodičovská a manželská práva, řešíte rozvod, vyživovací povinnost, osvojení, pěstounskou péči nebo registrované partnerství. Neváhejte se na nás obrátit v případě domácího násilí.

Zdravotnictví
Od nás získáte všechny informace o právech pacientů, darování krve, plazmy a zdravotních zařízení.

Ekologie, právo životního prostředí
V případě živelné pohromy Vás informujeme, jak si v této situaci počínat. Podáme Vám taktéž základní informace, jak vést ekologickou domácnost.

Právní systém EU
Nejsme specialisté na právní systém EU, ale pomůžeme Vám zorientovat se v právním systému EU, informujeme Vás o volném pohybu osob v rámci EU a spotřebitelských právech.

Trestní právo
Jste-li trestně stíhán/á, podáme Vám informace o soudním řízením a uplatněním Vašich práv.

Ústavní právo
V občanských poradnách se dozvíte, jak se bránit diskriminace a jak jednat tak, abyste se diskriminace nedopouštěli. Podáme Vám informace o lidských právech a za jakých podmínek se můžete obrátit na ústavní soud.

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.