Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

O KreBul

O KreBulCíle a zaměření činnostiTým KreBulOchrana osobních údajů

O KreBul

Vážení přátelé, návštěvníci našich webových stránek.

Vítejte na webových stránkách obecně prospěšné společnosti KreBul, která je zde pro vás již od roku 2007. Ke dni 6. ledna 2014 došlo k transformaci z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost. Zároveň jsme změnili sídlo, kterým je nyní Zlatá stezka 145, 383 01 Prachatice. Statutárním zástupcem organizace je ředitel Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS.

KreBul, o.p.s. vznikla jako občanské sdružení v roce 2007, kdy naším prvním cílem bylo vydat rozšířené vydání knihy o pochodu smrti paní Jaroslavy Krejsové. Spolu s tím jsme pak začali realizovat další aktivity a akce z oblasti multikulturní výchovy (konference, besedy s pamětníky, cesty do koncentračních táborů). Na základě poptávky jsme ve městě Volary začali realizovat počítačové kurzy a akademii 3. věku, dále víkendové zážitkové akce pro děti. Postupně se okruh našich aktivit rozšiřoval, a tak jsme v roce 2009 zakotvili v Prachaticích, kde jsme získali pronájem v městských prostorech za účelem otevření Informačního centra pro mládež a Občanské poradny. V roce 2010 jsme připravili víkendové zážitkové kurzy pro zájemce o dobrovolnictví a v roce 2011, který byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolnictví, se nám podařilo akreditovat dobrovolnický program a začít cílenou práci s dobrovolníky. Těch máme dnes kolem 70, pomáhají v nejrůznějších organizacích ve městě i v našem centru. Od roku 2015 máme zřízeno kontaktní místo pro seniory – SeniorPoint, kde se věnujeme celé řadě aktivit pro seniory, výstavy (cyklus Um seniorů, Sbírám-sbíráš-sbíráme), vydáváme čtvrtletník SeniorPoint PRESS (na kterém se podílejí sami senioři – ilustrace, korektury, příspěvky), který nahráváme též ve zvukové podobě pro osoby s postižením zraku (opět dobrovolníci z řad seniorů a dalších namlouvají jednotlivé články). Pod naší hlavičkou běží také velmi využívané pracoviště poradny zdraví a zdravého životního stylu FOOD.BODY.LIFE. V roce 2018 jsme pak zahájili provoz Komu?NITního centra a projektu Šance pro tebe, který nám umožňuje zaměstnávat na dobu 6 měsíců osoby ohrožené, či zdravotně znevýhodněné, v roce 2020 jsme se stali i Regionálním dobrovolnickým centrem pro Jihočeský kraj a v neposlední řadě stojí za zmínku i mezigenerační zahrada, o kterou se starají dobrovolníci (vyrobili nábytek, s osobami s handicapem udržují rostliny v zahrádce). V letech 2012 – 2014 jsme zrekonstruovali a zvětšili naše prostory, a to investicí zhruba 6 mil korun. V roce 2019 jsme se pustili do půdní vestavby, kde vzniklo nové zázemí komunitního centra. Tato investice si vyžádala zhruba 11 mil korun. Od roku 2021 je zaregistrována nová sociální služba Osobní asistence - terénní sociální služba. Určena je osobám se zdravotním postižením a seniorům. Posláním služby je podpora a pomoc těmto osobám při činnostech, které nemohou vykonávat sami a rozvíjet jejich schopnosti, samostatnost a tím pomoci s naplněním životních potřeb.

Po celou dobu se snažíme v rámci aktivit propojovat generace, zapojovat do běžného dění osoby se znevýhodněním, pro které odstraňujeme architektonické, technické, vnitřní i lidské bariéry – mobilní nájezdy, zábradlí, indukční smyčka, navigační majáček, bezbariérové WC se sprchou, přebalovací pult, tablet pro tlumočení do znakového jazyka..


Obecně prospěšná společnost KreBul nabízí celou řadu aktivit, směřujících do oblasti poradenství, vzdělávání (formálního i neformálního), volnočasových aktivit apod. Věříme, že každý z vás si najde přesně tu aktivitu, která je pro vás nejpříhodnější. O tom, že jednotlivé projekty byly úspěšné, jasně hovoří i Váš zájem o nás, naší společnost a aktivity, které Vám přinášíme. Svědčí o tom také fakt, že k nám ročně zavítá stále větší množství lidí. Věříme, že v letošním roce našimi aktivitami a službami přilákáme mnohé další.

Věřte, že se i nadále budeme snažit připravovat pro Vás akce obdobného typu. Samozřejmě, že vše bude záležet také na štědrosti donátorů, které průběžně oslovujeme. Všem, kteří nás již jakýmkoliv způsobem podpořili nebo se podpořit chystají, patří velké poděkování.

Doufáme, že se společně s Vámi budeme nadále setkávat při jednotlivých akcích, které jsou pro Vás na tento rok připravovány.

Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS.
ředitel

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.