Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

O KreBul

O KreBulCíle a zaměření činnostiTým KreBulOchrana osobních údajů

Tým KreBul

ZKMgr. Zdeněk Krejsa, DiS.

Co mám na starosti?

Jako ředitel organizace mám na starosti řadu agend a činností, jsem projektovým manažerem. K tomu se hlavní náplní věnuji poskytování poradenství v občanské poradně, a to jak v Prachaticích, tak v detašovaném pracovišti ve Vimperku. Věnuji se též dalším aktivitám v naší organizaci, se kterými mi pomáhají kolegové a dobrovolníci.

Jak dlouho zde pracuji?

KreBul, o.p.s. je vlastně takové moje dítko. V roce 2007 jsem založil, tehdy ještě občanské sdružení s tím, že budeme dělat pár občanských aktivit. Nenapadlo mě, že se jednou rozrosteme do organizace, vykonávající takovou šíři aktivit, a to se třemi zaměstnanci, dnes již v pěti pracovištích.

Proč zde pracuji?

Pracuji zde proto, že mne tato práce baví, naplňuje mne. Přicházejí k nám lidé, kteří se ocitají na různých životních křižovatkách (stejně, jako sídlo naší organizace je na křižovatce) a můžeme jim zde pomoci najít směr, ukázat cestu, provést je touto křižovatkou.  Mohu se zde realizovat ať už jako poradce, či jako lektor, dobrovolník.

Co mi tato práce dává?

Možnost se realizovat, poznávat nové lidi, pracovat se skupinami od dětí až po seniory, pracovat s každým zcela individuálně, respektovat jedinečnost každého člověka. Tato práce mne stále motivuje a vede k tomu, učit se novým věcem, radovat se z maličkostí, naslouchat, zlepšovat se v komunikaci, pracovat na sobě, poznávat mnoho zajímavých lidí a neustále čelit novým výzvám.

Proč přijít právě k nám?

Jsme malá organizace, ovšem je za námi již 8 let historie. Máme zkušenosti v oblastech, ve kterých s lidmi pracujeme. Dáváme u nás prostor vám, abyste se zde mohli realizovat. Není pro nás prioritou kvantita, nýbrž kvalita. Přijďte se k nám na některou z akcí podívat, nasát atmosféru a třeba se pak přidáte k těm, kteří se k nám rádi vracejí. Za to budeme velmi rádi.

Co mě baví, jak trávím volný čas?

Má práce je velmi náročná na čas. Stále musím být „ve střehu“, řešit řadu věcí. Má práce je mým koníčkem, tedy spíše pořádným koněm. O to více je potřeba myslet sám na sebe. Snažím se tedy plavat, jezdit na kole, vyrážet na pěší túry. Mám rád přírodu, je to úžasný zdroj energie. Rád si přečtu pěknou knihu, podívám se na zajímavý film, zajdu s přáteli do čajovny. Snažím se také věnovat svůj čas jako dobrovolník pro druhé.JGKMgr. Jiří Gabriel Kalima, DiS.

Co mám na starosti?

V KreBul, o. p. s. mám na starosti chod určených pracovišť, zejména Dobrovolnického centra Prachatice, Regionálního dobrovolnického centra pro Jihočeský kraj, Osobní asistence, částečně Občanské poradny Prachatice a dále pak volnočasové aktivity pro všechny cílové skupiny, se kterými pracujeme.

Jak dlouho zde pracuji?

V KreBul, o. p. s. jsem už od roku 2010.

Proč zde pracuji?

Ta práce mě baví. V „KreBulu“ se mohu realizovat, uplatňovat své tvůrčí nápady a hlavně se hodně učím.

Co mi tato práce dává?

V první řadě je to možnost žít. Žít neobvyklým životem, potkávat báječné lidi, učit se vycházet a komunikovat s lidmi na různých pozicích, hledat sebe sama skrze různé role (ať už pedagoga, sociálního pracovníka…), dodávat ostatním sílu pokračovat na jejich cestě, objevovat možnosti řešení, učit se zvládat těžkosti i strasti života (nejen svého)… A hledat v sobě vždy něco navíc. Protože se nespokojím „jen tak s něčím“, vždy mám pocit, že jde překročit hranice, jít mimo zavedené struktury, přejít o kousek dál než jiní, podívat se za horizont, být tak na dvou místech najednou…stát pevně nohama na zemi a přitom létat.

Proč přijít právě k nám?

Každý z pracovníků KreBul, o. p. s. je jedinečný, proto se to odráží na našich službách i projektových pracovištích. Tedy každý přístup k vám bude jedinečný! Vnímáme každého jako originál a můžete přijít kdykoliv. Pokud máte problém - pomůžeme ho vyřešit, hledáte informace – ty poskytneme, chcete lépe trávit volný čas – poradíme jak, hledáte práci – pomůžeme vám ji najít, chcete se naučit něco nového – máme tipy, chcete něco naopak předávat – máme prostor, chcete se setkávat – přijďte k nám!

Co mě baví, jak trávím volný čas?

Ve volném čase jen tak nesedím - pokud ano, tak je to na kole a někam jedu. Nedívám se na televizi – raději na přírodu. Netelefonuji – bývám s přáteli osobně. Neesemeskuji – píšu knihy. „Bydlím“ u své kočky – je pánem domu. Maluji si budoucnost – věnuji se esoterice a tajemnu. Mám rád sílu místa – některá místa mě přitahují jako magnet. Když prší – procházím se v dešti. Když mám hlad – vařím. Mám hlad často. Nedržím diety. Poslední 14ti denní dietu zdravé výživy jsem zvládnul za 3 dny a 16 hodin. Jsem hyperaktivní – při běhu vidím svoje záda. JSEM – proplouvám si hloubky duše, létám si svobodně, běžím jako neosedlaný kůň a někdy jen tak zmizím, jako kdybych měl „mimikry“.Lucie Jahelková

Co mám na starosti?

Informační centrum pro mládež a nově otevřenou poradnu FOOD.BODY.LIFE (otevřeno v roce 2016).

Jak dlouho zde pracuji?

Od 1. 7. 2014.

Proč zde pracuji? 

Ráda pracuji s lidmi.

Co mi tato práce dává? 

Radost z práce, která má smysl a je různorodá.

Proč přijít právě k nám?

Načerpat energii, dozvědět se něco nového.

Co mě baví, jak trávím volný čas? 

Sport (jakýkoliv), tvoření v kuchyni, čtení, nasávání nových informací pro svou práci.

 

 

 

 

 

Růžena Krejsová

Co mám na starosti?

V KreBul, o. p. s. se věnuji projektu "Šance pro Tebe".

Jak dlouho zde pracuji?

Od listopadu 2018

Proč zde pracuji? 

Ráda se učím nové věci a poznávám nové lidi.

Co mi tato práce dává? 

Tato práce mi dává možnost poznat život lidí s tělesným postižením a s nevidomými lidmi.

Proč přijít právě k nám?

Nabýt nové zkušenosti, informace a zapojit se do různých aktivit.

Co mě baví, jak trávím volný čas? 

Volný čas nejraději věnuji svým vnoučatům, ráda si sednu ke křížovce nebo se začtu do pěkné knihy.

 

 

 

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.