Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

ICM Prachatice

Informační centrum pro mládež PrachaticeInformační centra pro mládež všeobecněHlavní činností Informačního centra pro mládež PrachaticeKontakt ICM PrachaticeERYICARemix

Aktuality

Aktuálně připravujemeAktuálně pro vásBrigády a volná pracovní místaSpotřebitelstvíInformace AICMDobrovolnictvíZpravodaj ICMPublikace ke staženíEvropské příležitostiKulturní servis

Region

Region PrachaticeTipy na výletyPřehled informačních místPřehled důležitých kontaktůPřehled informačních míst v regionu PrachaticeOdkazy na weby region Prachatice

Cestování

Cestování v regionuCestováníPamátky v ČRCestování v zahraničí

Vzdělávání

Vzdělávání v regionuVzdělávání v ČRVzdělávání v zahraničí

Práce

Práce v regionuPráce v ČRPráce v zahraničí

Volný čas

Volný čas v regionuVolný čas v ČR

Sociálně-patologické jevy

Sociálně patologické jevy v regionuSociálně patologické jevy

Občan a společnost

Občan a společnost v regionuObčan a společnost

Mládež v EU

Mládež v EU

Sociální skupiny a hnutí

Sociální skupiny a hnutí

Zdraví

Zdraví

Ekologie

Ekologie

Region Prachatice

Aktualizováno: 18.06.2024, aktualizoval: J.G. Kučera
vytvořil: J.G.Kučera, květen 2014

Region Prachatice (Prachaticko) se nachází v jihozápadní části Jihočeského kraje. Západní část okresu sousedí s regionem Klatovy (Plzeňský kraj), severní část s regionem Strakonice. Na východní straně má společnou hranici s regionem České Budějovice, na jihovýchodě pak s regionem Český Krumlov. Na jihu sousedí Prachaticko v oblasti Nové Pece a Třístoličníku krátkou hranicí s Rakouskem a na jihozápadě tvoří hřebeny Šumavy přirozenou hranici se Spolkovou republikou Německo.
Větší část regionu tvoří podhorská vrchovina, která v pohraniční oblasti přechází v horské pásmo Šu¬mavy. Nejvýznamnější šumavskou řekou je Vltava. Pramení na východním svahu Černé hory v nadmořské výšce 1 162 m a délka jejího toku na území Šumavy přesahuje 120 km. Pod Novou Pecí se vlévá do Lipenské vodní nádrže. Další významnou řekou je Blanice, která je nad obcí Husinec přehrazena Husineckou přehradou. Oblast Netolicka je známa četnými rybníky.
Z hlediska životního prostředí patří Prachaticko mezi nejméně znečištěné oblasti v České republice. Snaha o zachování přírodního prostředí se odrazila ve zřízení Národního parku Šumava a chráněné krajinné oblasti Šumava.
Poloha a charakter regionu Prachaticko v podhorské a horské oblasti, se stále ještě relativně čistým ovzduším, velkými lesními plochami a klidem, vytvářejí příznivé podmínky pro rekreaci. Především pro pěší turistiku a cykloturistiku, návštěvy kulturních památek a přírodních pozoruhodností.
Na některých úsecích vodních toků (Vltava od Horní Vltavice až po Novou Pec, částečně i Blanice) lze provozovat i vodní turistiku. V zimním období jsou zde velmi dobré podmínky pro lyžařskou turistiku i rekreační sjezdové lyžování (Stachy, Zadov, Nové Hutě, Kvilda, Kubova Huť, Borová Lada).
Městskou památkovou rezervací je historické centrum města Prachatic, kde se nachází celá řada historických pamětihodností se vztahem k Janu Husovi a Solné stezce.
Silniční síť v okrese je poměrně hustá. Nejdůležitější silnice I. třídy prochází regionem od státní hranice (Strážný) směrem na Vimperk, Strakonice a Prahu. Prachatickem prochází železniční trať Čičenice – Prachatice – Volary, dále pak Strakonice – Vimperk – Volary s pokračováním na Kájov – Český Krumlov – České Budějovice. Tato trať má odbočku z Černého Kříže na Stožec a Nové Údolí. Trať místního významu vede z Netolic do Dívčic s napojením na hlavní trať Plzeň – České Budějovice, stejně jako obě předchozí tratě.

zdroj: www.prachatice.eu

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.