Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Regionální dobrovolnické centrum

O projektuAktuálně

Erasmus+

Vzdělávání o lidských právech

Komunitní centrum - stavba

O projektuAktuálně

Občanská poradna

O projektuAktuálně

Šance pro tebe

O projektuAktuálně

Komunitní centrum

O projektuAktuálně

Komunitní centrum - stavba
O projektu

logo IROP

MAS


Název projektu:Komu?NITní centrum Prachatice
Registrační číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0006168

CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0006168CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0006168 CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0006168


Anotace projektu:
Komunitní centrum "Komu?NITní centrum Prachatice"bude řešeno jako veřejné víceúčelové zařízení, ve kterém se budou pravidelně setkávat členové komunity s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců a komunity jako celku. Komunitní centrum bude realizovat sociální, vzdělávací i volnočasové aktivity, kulturní a zájmové akce, které vyplývají z tradic a zvyků komunity a oblasti a jsou přístupné všem obyvatelům lokality.

 

Cíle projektu:
Cílem projektu je vybudování zázemí pro aktivity přispívajících k sociálnímu začleňování a pro poskytování sociálních služeb.

Tohoto cíle bude dosaženo v rámci projektu investicí do vybudování komunitního centra, jehož vznik vzešel z podnětů samotné komunity, a to rekonstrukcí doposud nevyužitých půdních prostor domu č.p. 145 v ulici Zlatá stezka v Prachaticích. Cílem je dále vytvořit zázemí pro komunitní aktivity a současně poskytování sociálních služeb, hlavní aktivitou projektu je vybudování prostoru komunitního sálu pro skupinové aktivity a navazujícího menšího prostoru místnosti pro činnosti občanské poradny a také aktivizačních činností terapeutického charakteru, součástí realizace je také potřebné sociální zařízení.

Komunitní centrum bude řešeno jako veřejné víceúčelové zařízení, ve kterém se budou pravidelně setkávat členové komunity s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců a komunity jako celku. Komunitní centrum bude realizovat sociální, vzdělávací i volnočasové aktivity, kulturní a zájmové akce, které vyplývají z tradic a zvyků komunity a oblasti a jsou přístupné všem obyvatelům lokality. Členové komunity se budou aktivně účastnit fungování komunitního centra a zapojili se do této činnosti již v přípravné fázi, kdy se zapojili do rozhodování o podobě komunitního centra formou veřejného projednávání o náplni provozu a vyhodnocování návrhů funkčnosti komunitního centra.

 

Termín realizace:
Zahájení projektu - 15.3.2017
Ukončení projektu - 20.12.2019

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2024 WebCreative.info
All rights reserved.