Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Práce se třídou

Práce s třídním kolektivem

 

Mají třídní učitelé prostor a čas pro práci se svou třídou? Využít čas efektivně k osobnostnímu rozvoji žáků i posílení vzájemných vztahů? Plánovat akce třídy i školy, rozdělit si určité role, diskutovat se zástupci žákovského parlamentu, nabídnout žákům osobní konzultace?

Práce s třídním kolektivem, teambuilding, je jednou z nejrozšířenějších aktivit týmového rozvoje v rámci třídy. Jde o propracované programy zaměřené na řešení problémových situací pomocí fungujících metod opírající se o pedagogiku zážitku, psychologii, vývojovou psychologii i sociální práci. Teambuilding je určen pro kolektivy, které:

  • buď nefungují tak, jak by měly
  • ve třídě se objevuje nějaký problém (komunikace, nekázeň…)
  • se vyskytují nežádoucí jevy - (kyber)šikana, vyloučení z kolektivu, návykové látky…)
  • nefunguje vztah jednotlivců a třídy, třídy a pedagogů

 

Práce s třídním kolektivem může být zaměřen na určité téma, po domluvě s učitelem i na konkrétní problém. Třída může dorazit k nám, ale i my za ní. Přece jen je lepší, když přijde někdo "z venčí".

 

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.