Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Akademie 3. Věku

5 ročníků má za sebou Akademie 3. věku ve Volarech. Ta je pořádána ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sociální v Prachaticích. Soubor přednášek pro seniory a další zájemce každoročně láká mnoho pilných studentů z Volar a okolí.

Senioři se v uplynulých (a nutno říci i v budoucích) letech mohli a mohou těšit na celou řadu zajímavých témat, přednášek a lektorů. Ani v dalším ročníku nemění organizátoři svou tradici – tedy aktivní přednášky, při kterých senioři cvičí, plní různé úkoly, řeší kvízy, maximálně se zapojují do dění na přednášce, vydávají se na výlet či za kulturou.

Z připravených témat se účastníci mohli těšit například na muzikoterapii, povídání o bylinkách, přednášku o reminiscenci, věnovali se jarní očistě těla i duše pomocí reflexní terapie, naučili se léčebné cviky Či-kungu a jógy, vyslechli si přednášku přeživší účastnice holocaustu a v neposlední řadě absolvovali tradiční výlet po Šumavě.

Zájem z řad seniorů o téma zdraví a aktivního stárnutí byl v minulých letech značný, proto se organizátoři rozhodli připravit jim přednášky přímo na míru. Každý z účastníků si zcela jistě našel téma, které jej oslovilo a ukázalo mu, jak je dobré být i ve stáří stále aktivní.

Všichni zájemci o další vzdělávání jsou srdečně zváni. Na přednášky se nemusejí zapisovat, ani speciálně hlásit. Vítán je každý, kdo přijde mezi nás.

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.