Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Rekonstrukce

Informační centrum pro mládež Prachatice se dočkalo dokončení druhé etapy rekonstrukce prostor na adrese Zlatá stezka 145. Díky občanskému sdružení KreBul se podařilo získat další více jak dva miliony korun na rekonstrukci prostor, ve kterých sdružení sídlí již od roku 2009.

V uplynulých dnech došlo k slavnostnímu otevření druhé části rekonstrukce. To se odehrálo 26. listopadu za účasti řady významných hostů. Mezi nimi nechyběla paní Eva Hampejsová z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, vedoucí oddělení mládeže Krajského úřadu Jihočeského kraje Václav Průcha či místostarosta města Robert Zeman.

„Ministerstvo školství podpořilo letos tento projekt 1,5 milionem korun. Jsem ráda, že jsem se do Prachatic opět mohla podívat a vidět, jakou změnou dům prošel. Je to až neuvěřitelné. Přeji informačnímu centru i zdejším pracovníkům ještě hodně elánu a nadšení k realizaci dalších akcí a také samozřejmě mnoho mládežníků, kteří si sem najdou svou cestu,“ shrnula Eva Hampejsová.

Objekt na Zlaté stezce 145 v současnosti využívají čtyři organizace, realizováno je zde 7 služeb. Jedná se o Občanskou poradnu, Informační centrum pro mládež, Dobrovolnické centrum, Advokátní kancelář, poradenství a Spirála Květy Kadlecové, či právě vznikající Centrum jógy v denním životě. „Jsem potěšen, že tento dům prošel takovou rekonstrukcí, čímž byl zhodnocen majetek města a ukazuje se zde konkrétně spolupráce Města a neziskového sektoru. Věřím, že lidé si sem vždy najdou svou cestu a budou odsud spokojeně odcházet nejen s radou, jak se vyrovnat se svým problémem,“ podotkl místostarosta Robert Zeman.

„Druhá etapa rekonstrukce přinesla své plody v podobě velkého multifunkčního sálu, bezbariérového wc a sprchy, sociálů, skladu, dvou ubytovacích jednotek (a to včetně veškerého zázemí v podobě sprchy, wc, kuchyňky). Nového kabátu se dočkala také fasáda,“ shrnul Jiří Gabriel Kučera, vedoucí centra.

Dům na Zlaté stezce 145 se dočkal i svého názvu. Kmotry Hanka Rabenhauptová a Květa Kadlecová jej směrovníky pokřtily na Křižovatku u parku. „Název vystihuje to, co zde mohou všichni najít – nový směr, novou cestu. Ať již směr v podobě odborné rady, cvičení, terapie…, každý si z nabídky služeb domu vybere to, co je mu blízké,“ uvedla Květa Kadlecová. Obě kmotry pak domu popřály mnoho akcí a aktivit, které budou určeny široké veřejnosti.

Druhou etapu rekonstrukce podpořilo Ministerstvo školství, mládež a tělovýchovy, Jihočeský kraj a Město Prachatice. Celkové náklady obou etap přesahují 4 miliony korun, na rok 2014 zbývá několik venkovních úprav, zejména realizace nového chodníku pro bezbariérový přístup. Děkujeme touto cestou všem, kdo nás finančně podpořil i těm, kteří aktivně připojují ruku k dílu. Těšíme se s vámi všemi na shledání u nás – Křižovatce u parku.

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.