Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Přednášky

Cílem přednášek je seznámit posluchače s událostmi konce druhé světové války, zejména pak s pochodem smrti, který se bezprostředně dotýká našeho regionu. Právě Volary se staly místem průchodu vězeňkyň z koncentračních táborů, které byly nesmyslně hnány na cestě bez smyslu a cíle. Mnoho žen útrapy při pochodech smrti nepřežilo. 95 z nich pak našlo místo svého posledního odpočinku na hřbitově obětí pochodu smrti ve Volarech.

Během přednášek představujeme též publikaci s názvem „Přes Volary přešla smrt – pochod smrti očima pamětníků“. Tato kniha mapuje zmíněné události a dokládá jejich hrůznost na dobových svědeckých výpovědí přeživších účastníků a pamětníků a je doplněna řadou fotografií.

Přednášky jsou doplněny prezentací DVD s názvem „Vzpomínka na číslo 47772 – Příběh Renaty Dindové“. Jedná se o skutečný příběh přeživší účastnice, jedné z posledních, která žila v České republice a dále čtenými ukázkami z výpovědí přímých účastníků, řadou fotografií a dobových materiálů, které mapují jak pochod smrti, tak též výstavbu a proměny hřbitova obětí pochodu smrti ve Volarech.

Celkem jsme od roku 2007 realizovali 143 přednášek, při kterých jsme oslovili téměř 3000 posluchačů.

Přednášky lektoruje Jaroslava Krejsová, autorka publikace „Přes Volary přešla smrt – pochod smrti očima pamětníků“ a Zdeněk Krejsa, spoluautor knihy.

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.