Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Adaptační kurzy

Zahájit školní rok adaptačním či seznamovacím kurzem se stalo samozřejmostí již v mnoha školách (základních, středních i vysokých). Přechod do nového prostředí je pro každého velmi náročný, znamená nové spolužáky, nové učitele i celkové prostředí je nové.

Cílem našich kurzů je tuto situaci žákům ulehčit. Je přeci mnohem příjemnější poznat své spolužáky v přírodě, při teamové hře, při řešení společného problému, na lanových překážkách, při noční hře, či při přípravě společného jídla či během situací, se kterými se často v běžném životě nesetká.

Zážitky a poznání získané během jediného kurzu se několikanásobně odrazí v následujících letech, kdy bude kolektiv společně sdílet jednu třídu.

Nabízíme však také adaptační kurzy zaměřené jak na seznámení kolektivu, tak tématicky zaměřené (např. sociálně-patologická témata, bezpečný sex, rozvoj spolupráce, rozvoj komunikačních dovedností apod.)

Pro informace o cenách kurzů však potřebujeme znát bližší informace, proto se na nás obraťte s případnou žádostí o cenovou kalkulaci, připravíme ji přímo na míru Vaší škole a potřebám.

Programová konstrukce adaptačního kurzu

  • Aktivity zaměřené na dosažení vzájemné spolupráce ve skupině, ve třídě
  • Aktivity zaměřené na tvoření, utváření společné hodnoty
  • Činnosti, při níž jednotlivec nalezne místo ve skupině
  • Činnosti na sebepoznání, poznání skupiny, s třídním učitelem
  • Psychosociální a dramatické hry
  • Prvky zážitkové pedagogiky
  • Pohybové hry a ostatní hry

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.