Občanská poradna ICM FOOD.BODY.LIFE Dobrovolnické centrum Senior Point Podpořte nás Projekty EU Veřejná sbírka Osobní asistence Obchůdek

Aktivity

PC kurzyPřednáškyTrénink pamětiAkademie 3. VěkuKonferenceTéma pochody smrti - KnihaTéma pochody smrti - FilmTéma pochody smrti - KartičkyTéma pochody smrti - SborníkAdaptační kurzyRekonstrukceVolnočasové aktivityMezinárodní výměna mládežeI malé organizace se mohou vzdělávatPráce se třídou

Trénink paměti

Kurz s názvem „Trénování paměti v každém věku“ je další z příkladu vzdělávání, které KreBul, o.p.s. realizuje. Kurz se skládá ze 12 lekcí, ve kterých se účastníci seznámují s efektivními technikami, které vedou ke zlepšení paměti.

„Trénink paměti boří věkové rozdíly. Když lidé zjistí, jak neuvěřitelně moc si toho pomocí speciálních technik dokáží zapamatovat, zažijí tzv. pozitivní šok. Zejména pro starší lidi to může znamenat zvýšení sebevědomí. Zároveň může být užitečnou prevencí proti přirozenému zhoršování paměti, které přichází s věkem, a proti demenci, tedy Alzheimerově chorobě,“ říká Dana Steinová, předsedkyně České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

Technik na trénování paměti je hodně. Příkladem je akrostikum, věta, v níž každé slovo začíná stejným písmenem jako informace, kterou si chceme zapamatovat. Díky této technice jsou účastníci schopni se naučit např. barvy duhy či 99 českých panovníků, 44 amerických prezidentů apod. Pomocí jiné techniky jsou účastníci schopni zapamatovat si Ludolfovo číslo (3,14) a dalších sto číslic, které následují za desetinou čárkou.

Během realizace tréninku paměti je důležité vytvořit ve skupině přátelskou, hravou a uvolněnou atmosféru. Účastníci pak přestanou mít strach, že se před ostatními znemožní, protože nedosáhli požadovaného výsledku, který se však stává až druhořadým. Nejdůležitější je trénink mozku a zlepšování našich schopností.

Prospěli jsme ???

Dvanáctkrát jsme se sešli, dvanáctkrát jsme pracovali – co jsme zameškali, zase jsme dohonili.

Na poslední, závěrečné lekci jsme převzali z rukou našeho šikovného lektora (certifikovaného trenéra paměti) Bc. Zdeňka Krejsy certifikát o dobré paměti, o smyslu pro legraci a dokázali jsme si, že jsme dobrá parta… Že se chceme dál setkávat, vídat, vzdělávat… i tančit a zpívat.

Po třinácté vyrazíme na společný pochod, abychom si kromě paměti potrénovali i fyzičku.

Účastníci kurzu trénování paměti

Občanská poradna

Informační centrum pro mládež

Vzdělávací centrum

» O občanské poradně
» Hlavní okruhy poradenství
» Vedlejší okruhy poradenství
» Úrovně poskytovaných služeb
» Způsob poskytování služeb

» Kdo jsme
» Služby
» Kontakt

» Co nabízíme
» Školící místnosti

Stránky www.krebul.cz provozuje obecně prospěšná společnost KreBul
Created by © 2023 WebCreative.info
All rights reserved.